Search found 5 matches

by WANDA
20/11-2011 15:21
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Hjelp-Problemløsningsoppgave
Replies: 10
Views: 2909

Ja, det gjør jeg!

Ha det riktig godt :lol:

Hilsen
by WANDA
20/11-2011 14:55
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Hjelp-Problemløsningsoppgave
Replies: 10
Views: 2909

Tusen hjertlig takk! :D
by WANDA
20/11-2011 13:03
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Hjelp-Problemløsningsoppgave
Replies: 10
Views: 2909

Hei igjen!

Tusen takk for deres svar. Nei, vi har ikke hatt funksjoner enda.
Hvordan finner jeg avskilt pris for en kopp kaffe og ei lefse?

Ha fortsatt god søndag :)
by WANDA
20/11-2011 10:42
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Hjelp-Problemløsningsoppgave
Replies: 10
Views: 2909

Hei og takk at du svarte så fort, men vi har ikke hatt funksjoner.Kan løse den på en annen måte?

Ha en flott søndag

W.
by WANDA
19/11-2011 20:33
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Hjelp-Problemløsningsoppgave
Replies: 10
Views: 2909

Hjelp-Problemløsningsoppgave

Hvordan på en enkel måte kan løses oppg.

En familie er på kafe og kjøper 4 kopper kaffe og 2 lefser og betaler 116 kr. En annen familie kjøper 3 kopper kaffe og 5 lefser og betaler 150 kr.
Hvor mye koster en kopp kaffe og ei lefse?

Jeg vet ikke hvordan bør jeg begynne.

Hilsen
W. :cry: