Search found 6 matches

by kassiim_
08/09-2015 22:46
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Tekstoppgave
Replies: 5
Views: 5058

Re: Tekstoppgave

Du er altså ute etter et tall som er 3 høyere enn noe i 4-gangen, og 2 høyere enn noe i 5-gangen.

Finner du et slikt tall?



Oppgaven er forresten litt dårlig, siden det er uendelig mange svar. Hvis du vil gni det inn, så kan du si til læreren din at Sara har 957.536.598.767 mynter. Hvis du deler ...
by kassiim_
06/09-2015 19:12
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Tekstoppgave
Replies: 11
Views: 8042

Re: Tekstoppgave

Gjest wrote:Hvor mye koster det å kjøre 55 mil? Hva koster det da for 1 liter bensin?
Fasiten er 16,35, men jeg får 16,28. Hva kommer du fram til?
by kassiim_
06/09-2015 17:44
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Tekstoppgave
Replies: 11
Views: 8042

Re: Tekstoppgave

Gjest wrote:Nei, men du kan kanskje regne deg fram til det dersom du vet at det koster 920 kroner for 74 mil?
¨
Det blir 12,77 kr per mil. Hva skal jeg gjøre nå?
by kassiim_
06/09-2015 16:49
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Tekstoppgave
Replies: 11
Views: 8042

Re: Tekstoppgave

Gjest wrote:Hvor mye betaler du i bensin per mil?
Det står ikke noe om det
by kassiim_
06/09-2015 16:16
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Tekstoppgave
Replies: 11
Views: 8042

Tekstoppgave

En bil bruker 42 liter bensin på 55 mil. Hvor mye koster 1 liter bensin når bensinen for 74 mil koster 920 kr? Vi regner med det samme bensinforbruket per mil.

Hvordan kommer man seg fram til svaret her??
by kassiim_
06/09-2015 16:11
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Tekstoppgave
Replies: 5
Views: 5058

Tekstoppgave

Sara la et antall mynter i hauger med fire mynter i hver haug. Hun fikk tre mynter til overs. Da hun forsøkte å legge myntene i hauger med fem mynter i hver haug, fikk hun to mynter til overs.
Hvor mange mynter hadde Sara?

Jeg skjønte ikke oppgaven, og vet heller ikke regnemåten.. :(