Search found 1 match

by YuuYuu
29/01-2018 07:02
Forum: Videregående skole: VG1, VG2 og VG3
Topic: Oppgave hjelp
Replies: 1
Views: 792

Oppgave hjelp

Har en oppgave jeg sliter litt med, hadde hvert fint men en forklaring på hvordan jeg skal komme frem i oppgavene.

Oppgave 1:

På butikken koster 1 kg epler 3 ganger så mye som 1 kg appelsiner.
Anne kjøper 2 kg epler og 4 kg appelsiner. I tillegg kjøper hun druer til 35 kr.
Hun betaler ...