Search found 13 matches

by nisErin
28/03-2006 21:23
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Valuta
Replies: 6
Views: 2549

heh jah 8. klasse...takk skal prøve med den metoden. :wink: selve temaet om valuta står under "matematikk i dagliglivet" vet ikke om det kan komme til hjelp men men :wink: takk for all hjelp
by nisErin
28/03-2006 20:30
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Valuta
Replies: 6
Views: 2549

jah...for jeg går fortsatt i 1.ungdom..vi har ikke hatt no likning ennu :? finnes det ikke noen andre læsningmetoder?
by nisErin
27/03-2006 21:03
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Valuta
Replies: 6
Views: 2549

1640=5x+40
1640-40=5x
1600=5x
1600/5=5x/5
320=x

takk men jeg kjønte ikke akkurat de talle her!
by nisErin
26/03-2006 20:02
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Valuta
Replies: 6
Views: 2549

Valuta

heij! jeg sliter litt med denne oppgaven om valuta og håper på hjelp! på forhånd takk:

Oppgave 1

PRISER:
voksene 13-59 år = 199 DKK (ca. 27 £)
gruppepris (over 20 pers) = 170 DKK (ca. 25£)


Håndball laget skal spille turnering i danmark. turnering går over tre dager, men laget har ...
by nisErin
13/03-2006 07:12
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: renteregning-hjelp fort!
Replies: 1
Views: 1506

renteregning-hjelp fort!

jeg trenger hjelp til denne oppgaven, håper noen hjelpermeg fort for jeg hat matteinnlevering:

Judith låner 35000 kr i postbaken til 6,5% p.a.
a)hva blir rentene det første året?

B)Judith betaler årlig 7000 kr. i avdrag og i tillegg rentene for året som er gått. hvor mye betaler hun det første og ...
by nisErin
02/03-2006 22:02
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Hvordan sette opp et budsjett?
Replies: 5
Views: 5786

Exel er den beste måten;)
by nisErin
07/02-2006 16:28
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: lett oppgave mn mn
Replies: 1
Views: 1123

lett oppgave mn mn

her kommer nok en gang en av de lette oppgavene....mn jg kjønner ikke helt hvordan man regner ut...eller hva regelen er??? :?
vel:

i en kolonialbutikk får du kjøpt begere med italiensk salat i tre størrelser. 125g koster 13,90kr, 250g koster 18,90 og 500g koster 22,90kr.
hvor mange prosent ...
by nisErin
07/02-2006 16:12
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: å finne prosenten
Replies: 6
Views: 4179

haha :D :)
by nisErin
07/02-2006 15:13
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: sammenlikning av priser
Replies: 2
Views: 1333

Aha oki tusen takk :D
by nisErin
06/02-2006 20:19
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: sammenlikning av priser
Replies: 2
Views: 1333

sammenlikning av priser

hei igjen
dette er igjen er veldig enkel oppgave men men: :oops: :oops:

du får leverpostei i bokser på 125g og 250 g. boksen på 125g koster 12,40kr, mens boksen med 250g koster 18,90kr

a) hvor mange prosent sparer du på å kjøpe den største boksen i forhold til to av de minste?
by nisErin
19/01-2006 20:24
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: å finne prosenten
Replies: 6
Views: 4179

ååh takk a Nå kjønte jeg det 8-)
by nisErin
18/01-2006 19:01
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Å finne hele tallet.
Replies: 1
Views: 1272

Å finne hele tallet.

vel, her var jeg igjen...ekke no flink i brøk belagelig vis....mn jg håper at noen kan hjelpe meg med denne oppgaven! :wink:
mn her kommer en virkelig frekk en :twisted:

I janurar 1995 satte Mari en pengesum i banken. Banken betalte da 5% rente per år, og Mari fikk 2250kr i rente det året. i ...
by nisErin
17/01-2006 22:16
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: å finne prosenten
Replies: 6
Views: 4179

å finne prosenten

hei...
vel jg håpet at noen kunne hjelpe meg med en oppgave her... vel:
Per og Pål er uenige om et regnestykke. Per påstår at hvis noe øker med 20% og deretter med 20%, så er den samlende økningen 40%. PÅl påstår at det blir mer en 40%
a) er det per eller pål som har ret?
b) hvor stor er den ...