Search found 9 matches

by Lalaa
18/04-2007 19:34
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Prøve muntlig i matte.
Replies: 1
Views: 2211

Prøve muntlig i matte.

Hei!

Nå trenger jeg virkelig hjelp av dere. Dette dreier seg altså om muntlig prøve i matte. Oppgaven går ut på:

Bestemors hage

Hagen til bestempr er overgrodd og full av mose. Denne sommeren får hennes barnebarn på 3 sommerjobb hos bestemor, for å stelle hagen hennes. Barnebarna får stor ...
by Lalaa
04/01-2007 14:52
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Rentedager
Replies: 5
Views: 3116

Hm, Jo takk for tipset.
Men enda får jeg det ikke til. Det MÅ være noe feil med programmet :lol:
Når jeg forandret celle A2 til dato, og skrev datoen, så forandret den seg til noe helt annet tall. :?

Jeg får nok bare "regne" det ut. Selv om det egentlig ikke er excel. :?
by Lalaa
02/01-2007 20:21
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Rentedager
Replies: 5
Views: 3116

Sorry, men jeg er litt desperat nå.
Er det ingen som kan renteregning ( Rentedager ) ? :roll:
by Lalaa
01/01-2007 12:15
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Rentedager
Replies: 5
Views: 3116

Rentedager

Har søkt litt rundt her, men kan ikke finne noe som kan hjelpe meg når det gjelder rentedager.

Jeg skal da gjøre dette på excel.

Hvordan regner man ut rentedager?

En av oppgavene lyder da slik:

Regn ut hvor mange rentedager det blir:

A) Fra 5.3 til 20.06

Jeg har prøvd å gjøre dette på ...
by Lalaa
21/10-2006 18:35
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Excel, matteoppgave
Replies: 2
Views: 2340

Excel, matteoppgave

Hei :)

Er litt usikker på en matteoppgave.

Oppgaven:
Jan skal kjøpe inn varer til en skoleavslutning. Han kjøper inn 3 ganger så mange pølser som brusflasker.
Pølse kostet 6 kroner, per stk.
Brus kostet 7,50 kroner, per stk.

Hvor mye får han kjøpt for 150,250,800,1000 kr?

Dette skal gjøres på ...
by Lalaa
08/10-2006 15:25
Forum: Videregående skole: VG1, VG2 og VG3
Topic: Valuttaregning
Replies: 4
Views: 1981

Joda, det hjalp meg masse! :)

Tusen takk for at du tok deg tid til dette :D
:oops:
by Lalaa
08/10-2006 15:16
Forum: Videregående skole: VG1, VG2 og VG3
Topic: Valuttaregning
Replies: 4
Views: 1981

Valuttaregning

Kan dere hjelpe meg? :roll:

Per skal veksle 240 euro og 350 svebske kroner om til norske kr.
Kursene er : Euro; 8,54 og SEK: 92,00

Skal man da dele 240 på 8,54? Eller?
Har helt hjernteppe. :oops:
by Lalaa
09/09-2006 17:51
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Brøk og Deling
Replies: 5
Views: 3532

Tusen takk!
Føler meg litt dum. For går i 10 klasse og kan ikke regnestykker som er til 8 klasse. Men når man starter rett på matte etter sommerferien så kan ting bli litt forvirrende. :roll:
Takk igjen :)
by Lalaa
08/09-2006 14:38
Forum: Ungdomsskolen og grunnskolen
Topic: Brøk og Deling
Replies: 5
Views: 3532

Brøk og Deling

Trenger hjelp til 2 oppgaver og håper at dere kan hjelpe meg.

1) 75,6:200

2) 5/16 - 7/12

Helst med utregning også. Takk på forhånd :)