Regne ut pris

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Regne ut pris

Innlegg Judis » 12/03-2019 15:42

Sitter her og grubler over en oppgave fra lekseboka. Greier ikke å finne en løsning, kan noen hjelpe?

To paraplyer + en kaps = 260kr
En paraply + to kapser = 340

Hvor mye koster en paraply og en kaps?
Judis offline

Re: Regne ut pris

Innlegg Janhaa » 12/03-2019 16:46

Judis skrev:Sitter her og grubler over en oppgave fra lekseboka. Greier ikke å finne en løsning, kan noen hjelpe?
To paraplyer + en kaps = 260kr
En paraply + to kapser = 340
Hvor mye koster en paraply og en kaps?

i)[tex]\,2P+K=260[/tex]
ii)[tex]\,P+2K=340[/tex]
der
i)+ii) er:
[tex]3P+3K=600[/tex]
DVs:
[tex]P+K=200\,(kr)[/tex]
La verken mennesker eller hendelser ta livsmotet fra deg.
Marie Curie, kjemiker og fysiker.

[tex]\large\dot \rho = -\frac{i}{\hbar}[H,\rho][/tex]
Janhaa offline
Boltzmann
Boltzmann
Brukerens avatar
Innlegg: 7717
Registrert: 21/08-2006 02:46
Bosted: Grenland

Hvem er i forumet

Brukere som leser i dette forumet: Ingen registrerte brukere og 3 gjester