Hvem snakker du til?Gjest wrote: det står jo svart og hvitt "dete hele kostet 11 kroner !!!
Sausen kan ikke koste 1kr, fordi det står svart på hvitt at chipsen koster 10kr MER enn sausen. Om sausen koster 1kr, så må chipsen derfor koste
Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa
Hvem snakker du til?Gjest wrote: det står jo svart og hvitt "dete hele kostet 11 kroner !!!
Står ikke 10 ganger så mye, men 10 kroner mer. Hvor mye er 10 kroner mer enn 1 krone?Gjest wrote:13. jens kjøpte en porsjon med chips og ba av en eller annen merkelig grunn om å få med saus. Det hele kostet 11 kr. Selve chipsen kostet 10 kr mer enn sausen. Hvor mye kostet sausen?
men hvis chipsen koster 10 kroner
og sausne koster 1 krone, så koster jo chipsen 10 ganer mer enn sausen?
altså 11 kroner?
chipsen må koste 10 kroner mer enn sasuen, altsåsom fører til at x=1- altså chipsen koster 1 krone
Det er det sausen koster jaGjest wrote:0.5?
Gjest wrote:16. Det er et felt med gress (som åpenbart vokser. 60 kuer klarer å spise opp alt på 30 dager. 30 av de samme kuene klarer å rengjør samme felt av gress på 80 dager. Hvor mange dager tar det for 20 kuer å spise opp alt gresset, og hvor mange kuer kunne levd på dette feltet for alltid, på en bærekraftig måte?
Altså:
Finner forholdstallet mellom tantall kuer og antall dager
8*21.33=170
170dager
Drezky wrote:Gjest wrote:16. Det er et felt med gress (som åpenbart vokser. 60 kuer klarer å spise opp alt på 30 dager. 30 av de samme kuene klarer å rengjør samme felt av gress på 80 dager. Hvor mange dager tar det for 20 kuer å spise opp alt gresset, og hvor mange kuer kunne levd på dette feltet for alltid, på en bærekraftig måte?
Altså:
Finner forholdstallet mellom tantall kuer og antall dager
8*21.33=170
170dager
Dette gikk litt fort.. Hvor fikk du for eksempel 21.33 fra? Svart er for øvrig feil, men du er ikke langt i fra.
Sausen er XDolandyret wrote:Står ikke 10 ganger så mye, men 10 kroner mer. Hvor mye er 10 kroner mer enn 1 krone?Gjest wrote:13. jens kjøpte en porsjon med chips og ba av en eller annen merkelig grunn om å få med saus. Det hele kostet 11 kr. Selve chipsen kostet 10 kr mer enn sausen. Hvor mye kostet sausen?
men hvis chipsen koster 10 kroner
og sausne koster 1 krone, så koster jo chipsen 10 ganer mer enn sausen?
altså 11 kroner?
chipsen må koste 10 kroner mer enn sasuen, altsåsom fører til at x=1- altså chipsen koster 1 krone