matematikk.net
Matteprat
https://matematikk.net/matteprat/
trenger hjelp og det nå!!!!!!!!!!
https://matematikk.net/matteprat/viewtopic.php?t=1784
Page
1
of
1
trenger hjelp og det nå!!!!!!!!!!
Posted:
14/03-2005 20:20
by
adamj_89
Anne kjøper druer i en butikk.
Prisen er 13,50 kr per kg.
Hvor mye kan Anne kjøpe for 10,50 kr.
Ligninger
Posted:
14/03-2005 20:53
by
Guest
ganske enkelt, i grunn..
Du tar antall penger som hun har, delt på kilopris.
Med andre ord:
10,50 : 13,50