Page 1 of 1

Hvor mye koster det?

Posted: 25/05-2016 15:23
by Fremtidig dyrlege
Oppgaven er sånn:
2,5 kg skinke koster 225kr. Hvor mye koster 1 kg?
Trenger fort svar! Har nemlig tentamen I MORGEN!!!!!!!!!!!

Re: Hvor mye koster det?

Posted: 25/05-2016 15:29
by Dolandyret
Fremtidig dyrlege wrote:Oppgaven er sånn:
2,5 kg skinke koster 225kr. Hvor mye koster 1 kg?
Trenger fort svar! Har nemlig tentamen I MORGEN!!!!!!!!!!!
225/2,5=90.

1kg koster 90kr.