faste og variable kostnader
Posted: 15/01-2006 15:13
Gidder ikke å tenke mer. Jeg gjør nok denne oppgaven vanskligere enn den er. Jeg får iallefall ikke det samme svaret som i fasiten.
OPPGAVEN LYDER SLIK:
Klasse 9 c vil selge vafler. Vaffeljernet koster 375 kr. De andre utgiftene( mel, melk osv) utgjør 1,05 kr per vaffelplate.
Elevene tar 5 kr per vaffelplate.
Hvor mange plater må de selge for å tjene mer enn 100 kr?
Svaret i fasiten er 121 plater.
Takk på forhånd!
OPPGAVEN LYDER SLIK:
Klasse 9 c vil selge vafler. Vaffeljernet koster 375 kr. De andre utgiftene( mel, melk osv) utgjør 1,05 kr per vaffelplate.
Elevene tar 5 kr per vaffelplate.
Hvor mange plater må de selge for å tjene mer enn 100 kr?
Svaret i fasiten er 121 plater.
Takk på forhånd!