Oppgave hjelp
Posted: 29/01-2018 07:02
Har en oppgave jeg sliter litt med, hadde hvert fint men en forklaring på hvordan jeg skal komme frem i oppgavene.
Oppgave 1:
På butikken koster 1 kg epler 3 ganger så mye som 1 kg appelsiner.
Anne kjøper 2 kg epler og 4 kg appelsiner. I tillegg kjøper hun druer til 35 kr.
Hun betaler tilsammen 135 kr.
Hva er prisen på epler? og hva er prisen på appelsiner?
Oppgave 2:
Per sier dette om broren sindre:
For 2 år siden var jeg tre ganger så gammel som han, og om tre år så er jeg dobbelt så gammel som han.
Hvor gammel er de to brødrene?
Oppgave 1:
På butikken koster 1 kg epler 3 ganger så mye som 1 kg appelsiner.
Anne kjøper 2 kg epler og 4 kg appelsiner. I tillegg kjøper hun druer til 35 kr.
Hun betaler tilsammen 135 kr.
Hva er prisen på epler? og hva er prisen på appelsiner?
Oppgave 2:
Per sier dette om broren sindre:
For 2 år siden var jeg tre ganger så gammel som han, og om tre år så er jeg dobbelt så gammel som han.
Hvor gammel er de to brødrene?