Page 1 of 1

Geogebra problem

Posted: 01/11-2018 20:20
by Matssky
Hvor på Geogebra kan jeg endre på t tilhører verdien mellom (-2,2). Klarer ikke å finne det når jeg går inn på graf egenskaper.
Fint om noen kunne hjelpe.

Re: Geogebra problem

Posted: 02/11-2018 19:43
by crov
usikker på hva spørsmålet er!

men om du ønsker å sette en definisjonsverdi for en funksjon, er det flere muligheter for å gjøre slik:

alternativ 1 er om du allerede har en funksjon (f), hvor du kan skrive Funksjon(f, -2, 2), som definerer funksjonen f innen -2 og 2

alternativ 2 er omtrent det samme, hvor du kan skrive funksjonsutrykket til f som en egen funksjon i Funksjon-funksjonen. i.e.: Funksjon(2x+5, -2, 2)

alternativ 3 er om du allerede har en funksjon (f); å skrive i input: f, -2<=x<=2

og alternativ 4 vil være 2x+5, -2<=x<=2

så hvis du vil gjøre det i grafegenskaper er det alt. 3 og 4s metoder som hjelper mest, siden da kan du skrive definisjonsmengden rett i grafen f, ved å sette et komma og så parametrene -2<=x<=2

Image