Page 1 of 1
Hva betaler han =/ ?? Hjelp!
Posted: 18/05-2006 15:33
by Pussycat_16
Einar kjøpte 2,4 kg druer til 22,50 kr per kg.
Hvor mye betalte han ?
Noen som kan hjelpe meg? det haster!
Takk på forhånd

Posted: 18/05-2006 15:45
by Guest
2.4 * 22,50 = 54 Kr
Posted: 18/05-2006 17:07
by Guest
Årh..sorry dette kunne jeg , jeg skrev feil regnestykke.
Altså hvis 3,4 kg druer koster 30,50. Hvor mye koster da pr kg?
Posted: 18/05-2006 17:27
by Guest
Ingen

???
Posted: 18/05-2006 17:29
by Silje_nitti
Anonymous wrote:Årh..sorry dette kunne jeg , jeg skrev feil regnestykke.
Altså hvis 3,4 kg druer koster 30,50. Hvor mye koster da pr kg?[/quote
30,50/ 3,4 = 7,625