Page 1 of 1

"lett oppgave"

Posted: 13/05-2004 18:42
by hellohello
Hei,
denne lette oppgaven forvirrer meg litt..kan dere fortelle hvordan man regner det ut?

2,5kg epler koster 35 kr..
Hvor mye koster 1,5kg av de samme eplene?

Posted: 13/05-2004 18:45
by oro2
2.5 koster 35 kr, da koster 1 kg 35/2.5 kr = 14 kr

1.5 kg koster 1.5 * 14 kr = 21 kr

Veien om en! Viktig lærdom

Posted: 14/05-2004 14:11
by snore
Her må vi bruke noe som kalles veien om en, og det er veldig viktig å lære.

2,5kg epler koster 35kr, hva koster 1,5kg?

vi finner ut prisen av 1kg epler

35kr:2,5kg=14kr

1kg = 14kr

når vi vet prisen for 1kg epler, er det lett å finne prisen for 1.5kg

14*1.5=21kr


1,5kg epler koster 21kr.

Re: "lett oppgave"

Posted: 09/12-2019 11:20
by Trengerhjelpmatte
Hvis 2,5 kg epler koster 50kr hvor mye koster 1kilo.

Re: "lett oppgave"

Posted: 09/12-2019 11:22
by Janhaa
Trengerhjelpmatte wrote:Hvis 2,5 kg epler koster 50kr hvor mye koster 1kilo.
50/2,5 kr/kg = 20 kr/kg