Kan du gi meg et løsningsforslag?jos wrote:Oppsettet ser riktig ut, så da er det vel snakk feil i løsningen av likningene.
Search found 3 matches
- 06/06-2021 14:17
- Forum: Videregående skole: VG1, VG2 og VG3
- Topic: Likningssett
- Replies: 5
- Views: 4662
Re: Likningssett
- 06/06-2021 13:01
- Forum: Videregående skole: VG1, VG2 og VG3
- Topic: Likningssett
- Replies: 5
- Views: 4662
Re: Likningssett
La prisen pr kg kiwi være $x$, prisen pr kg appelsiner være $y$ og prisen pr kg epler være $z$.
Nanna, Carmine og Gustav møter de samme prisene. Informasjonen som gis om hvor mye Nanna betaler til sammen og hvor mye hun kjøper av de ulike fruktene gir opphav til den første likningen.
Samme type ...
Nanna, Carmine og Gustav møter de samme prisene. Informasjonen som gis om hvor mye Nanna betaler til sammen og hvor mye hun kjøper av de ulike fruktene gir opphav til den første likningen.
Samme type ...
- 06/06-2021 11:50
- Forum: Videregående skole: VG1, VG2 og VG3
- Topic: Likningssett
- Replies: 5
- Views: 4662
Likningssett
Hei :)
Jeg har en oppgave hvor jeg må lage et likningssett med flere enn to ukjente til følgende tekstoppgave:
Nanna kjøper 0,40kg kiwi, 1,5kg appelsiner og 1,0kg epler. Hun betaler til sammen 71kr.
Carmine kjøper 0,80kg kiwi, 1,5kg appelsiner og 1,4kg epler. Hun betaler til sammen 97kr.
Gustav ...
Jeg har en oppgave hvor jeg må lage et likningssett med flere enn to ukjente til følgende tekstoppgave:
Nanna kjøper 0,40kg kiwi, 1,5kg appelsiner og 1,0kg epler. Hun betaler til sammen 71kr.
Carmine kjøper 0,80kg kiwi, 1,5kg appelsiner og 1,4kg epler. Hun betaler til sammen 97kr.
Gustav ...