
Jeg har en oppgave hvor jeg må lage et likningssett med flere enn to ukjente til følgende tekstoppgave:
Nanna kjøper 0,40kg kiwi, 1,5kg appelsiner og 1,0kg epler. Hun betaler til sammen 71kr.
Carmine kjøper 0,80kg kiwi, 1,5kg appelsiner og 1,4kg epler. Hun betaler til sammen 97kr.
Gustav kjøper 0.50kg kiwi, 1,0kg appelsiner og 0.60kg epler. Han betaler til sammen 55kr.
Hva er prisen per kilogram kiwi, appelsiner og epler?