25 perler for 12,50 kr stykket.

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa

Post Reply
vanazn
Noether
Noether
Posts: 35
Joined: 19/10-2010 17:11

Når det står '25 perler for 12,50 kr stykket'.
Mener de 25 perler for 12,50 kr eller at 1 perle koster 12,50 kr?

Jeg må få hjelp med det her for å svare på en matte oppgave jeg har fått i lekse ._.
Magisk
Cayley
Cayley
Posts: 58
Joined: 07/02-2008 14:46

Hver perle koster 12,50kr
vanazn
Noether
Noether
Posts: 35
Joined: 19/10-2010 17:11

Takk :D
Post Reply