Trenger hjelp med denne oppgaven som baserer seg på likningssett:
En videregående skole har en varmedrikkeautomat for te og kaffe. En kopp te koser 6 kr, og en kopp kaffe koser 8 kr. En dag var det solgt i alt 58 kopper te og kaffe, og det var akkurat 400 kr på automaten. Hvor mange kopper te og hvor mange kopper kaffe var det solgt den dagen?
Takk på forhånd!
Likningssett
Moderators: Aleks855, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa, DennisChristensen, Emilga