Noen som har hatt eksamen nå i R2? Hva synes dere?
Løsningsforslag?
R2 eksamen
Moderators: Aleks855, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa, DennisChristensen, Emilga
-
Krisssss
Helt enig i del 1! Fikk det for meg at oppgave 1 handlet om en differensiallikning, men er absolutt ikke sikker. Har veldig lyst til å se løsningsforslag til hele eksamenen.Scarea wrote:Jeg synes del 1 var overraskende lett, men sleit en del på del 2. Skjønte ikke helt oppgave 1, begynte å surre med at det var en geometrisk rekke, men plutselig var tida ute.
Det fikk jeg også. Hvordan løste dere arealoppgaven i 4? CAS nektet å gi meg et fornuftig svar.Tjol wrote:Enig i at oppgave 1 var en geometrisk rekke.
a_1 = 12
a_2 = a_1 + 12*0.94
a_3 = a_2 + 12*0.88
osv.
Jeg fikk at firmaet trengte 13 slag for å slå pålen 1 meter ned i jorden.
-
Laila
Jeg løste oppg 1 på del 2 med likningen 0.12*94^x og fikk 12 slag. Er dette feil da? Løste b) på samme måte og fikk et veldig høyt tall, men at det var mulig
-
Krisssss
Jeg fikk svar på 12 slag ved bruk av differensiallikning på oppgave 1 del 2. Helt feil det eller?
-
Gjest2
Krisssss wrote:Jeg fikk svar på 12 slag ved bruk av differensiallikning på oppgave 1 del 2. Helt feil det eller?
Jeg fikk også 12 slag, men med en geometrisk rekke (s_n=12*(0.94^n-1)/(0.94-1). Mulig man får 13 slag hvis man glemmer at den går ned 12 cm på første slag, og ikke 12*0.94 cm?
-
Guest
Definerte en variabel som pi*Int(F^2) fra -1 til 1, så samme med en annen variabel for G. Trakk de fra hverandre, og da fikk jeg et helt tall. Er fordi du fikk r^2 - r^2, så da er det uavhengig av r.Scarea wrote:Det fikk jeg også. Hvordan løste dere arealoppgaven i 4? CAS nektet å gi meg et fornuftig svar.Tjol wrote:Enig i at oppgave 1 var en geometrisk rekke.
a_1 = 12
a_2 = a_1 + 12*0.94
a_3 = a_2 + 12*0.88
osv.
Jeg fikk at firmaet trengte 13 slag for å slå pålen 1 meter ned i jorden.
-
Gjest2
934 fikk jegapalars wrote:Hvor mange aurer (ørreter?) trengte man å fylle på hvert år for å få 15000? i 2028?
-
Gjest3
Jeg fikk 879 fisk, men er veldig lite sikker på svaretGjest2 wrote:934 fikk jegapalars wrote:Hvor mange aurer (ørreter?) trengte man å fylle på hvert år for å få 15000? i 2028?


