Hva betaler han =/ ?? Hjelp!

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa

Post Reply
Pussycat_16

Einar kjøpte 2,4 kg druer til 22,50 kr per kg.
Hvor mye betalte han ?


Noen som kan hjelpe meg? det haster!
Takk på forhånd :)
Guest

2.4 * 22,50 = 54 Kr
Guest

Årh..sorry dette kunne jeg , jeg skrev feil regnestykke.

Altså hvis 3,4 kg druer koster 30,50. Hvor mye koster da pr kg?
Silje_nitti

Anonymous wrote:Årh..sorry dette kunne jeg , jeg skrev feil regnestykke.

Altså hvis 3,4 kg druer koster 30,50. Hvor mye koster da pr kg?[/quote

30,50/ 3,4 = 7,625
Post Reply