
Noen som kan helpe meg med disse? Vise hvordan dere kommer fram til det.
A) Tore kjøpte 4 boller. De kostet 26kr. Hva kostet 7 boller? Uten kalkulator.
B) Salima kjøpte 2,5kg epler som kostet 36,25kr. Regn ut kg-prisen for eplene, uten kalkulator.
Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa
A) 4 boller= 26 kr. Da må vi finne ut hvor mye det koster for en bolle:8-) wrote:Hei !
Noen som kan helpe meg med disse? Vise hvordan dere kommer fram til det.
A) Tore kjøpte 4 boller. De kostet 26kr. Hva kostet 7 boller? Uten kalkulator.
B) Salima kjøpte 2,5kg epler som kostet 36,25kr. Regn ut kg-prisen for eplene, uten kalkulator.