Jeg har laget en oppgave selv, som jeg skal ha med på muntlig eksamen. Jeg lurte bare på hva dere syns? Om jeg skal forandre noe eller om det var bra
Oppgave:
Skolen skal importere 10 stormkjøkken fra Danmark. Hvert sett koster 485 Danske kroner og frakten koster 325 Danske kroner.
- Hvor mye vil dette koste tilsammen når 1 Dansk krone er 1,05 Norske kroner?
Først må vi finne ut hvor mye 10 stormkjøkkener koster tilsammen;
- 485 * 10 = 4850 Danske kroner.
Så må vi gjøre om Danske kroner til Norske kroner.
4850 * 1,05 = 5092,50 Norske kroner.
Så må vi finne ut hva frakten er i norske kroner:
325 * 1,05 = 341,25 Norske kroner.
Så må vi finne ut sluttsummen:
5335 + 357,50 = 5692,50 koster det for å importere 10 stormkjøkken fra Danmark med frakt.
-----
Hva syns dere?

HuHuu^^, Spøkelse.. o.O