Hei,
denne lette oppgaven forvirrer meg litt..kan dere fortelle hvordan man regner det ut?
2,5kg epler koster 35 kr..
Hvor mye koster 1,5kg av de samme eplene?
"lett oppgave"
Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa
Her må vi bruke noe som kalles veien om en, og det er veldig viktig å lære.
2,5kg epler koster 35kr, hva koster 1,5kg?
vi finner ut prisen av 1kg epler
35kr:2,5kg=14kr
1kg = 14kr
når vi vet prisen for 1kg epler, er det lett å finne prisen for 1.5kg
14*1.5=21kr
1,5kg epler koster 21kr.
2,5kg epler koster 35kr, hva koster 1,5kg?
vi finner ut prisen av 1kg epler
35kr:2,5kg=14kr
1kg = 14kr
når vi vet prisen for 1kg epler, er det lett å finne prisen for 1.5kg
14*1.5=21kr
1,5kg epler koster 21kr.
Reality is an illution created by the lack of alcohol.