Grafer, Funksjoner òg Algebra

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa

Realist1
Euclid
Euclid
Posts: 1993
Joined: 30/01-2007 20:39

Stå på du, Quake! Selv går jeg ut av tiende nå med 6 i matte, og har hatt den gjennom hele ungdomsskolen. Potenser er fryktelig enkelt egentlig, og du kommer nok til å sluke det lett, spesielt etter litt øving :) Faglæreren din er nok den beste læreren, men selvlæring og å spørre andre om hjelp er også en fin metode :)
Larser'n
Cayley
Cayley
Posts: 58
Joined: 01/06-2007 19:27
Location: Løten (Hamar)

Dessuten så er ikke funksjoner noe du trenger å forstå når du ikke går høyere enn 8.klasse, og det vil komme etterhvert. Vi hadde ikke funksjoner før i 9.klasse, så du ligger "foran skjema". (Eller vi lå etter:P)
Quake
Cayley
Cayley
Posts: 85
Joined: 05/06-2007 14:10
Location: Moss

Ville vært stolt hvis jeg får sekser i matte, håper på det!
Ja, jeg lærer best sjølv når det kommer til matte, med alle regler jeg trenger og hjelp fra andre, går det bedre enn på skolen. :)

Natta :P
Post Reply