En rask oppgave jeg er litt usikker på. Dette må inn imorgen

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa

Post Reply
Max
Fibonacci
Fibonacci
Posts: 4
Joined: 23/01-2005 20:08
Location: Oslo
Contact:

Hei!

Her er oppgaven:

Code: Select all

1 kg kjøttdeig koster 74,30 kr. Hvor mye skal en kunde betale for 0,657 kg? Skriv opp regnestykket. Skal vi gange eller dele
Jeg vet jeg må finne ut hvor mye det koster for 0,001 kg, men hvis jeg deler 1000 på 74,30 så får jeg dette til svar: 13,458950201884253028263795423957.

Tror neppe dette stemmer!

Please hjelp! Dette skal inn i morgen! :shock:
There is no spoon :D
Guest

HVIS DU SKULLE HA KJØPT EN HALV KILO = 0,5 KG VILLE DET HA KOSTET HALVPARTEN, ALTSÅ 74,30 * 0,5. SKAL DU HA 0,657 KG, HVA MÅ DU GJØRE DA? Tenk litt først, svaret kommer på neste linje

74,30 * 0,657 = :lol:
Eva
Cayley
Cayley
Posts: 95
Joined: 01/03-2004 16:18

Du kan også dele 74.30 på 1000 og gange dette med 657:

(74.3/1000)*657= :lol:

Mvh Eva
Kubjelle
Pytagoras
Pytagoras
Posts: 10
Joined: 02/02-2005 13:34
Location: n00blandish
Contact:

Du kan også dele 74.3 med 10000 og gange det med 6570 så dele det på 100 også gange det med 10 også gange det med 10 også gange det med 10 også dele det på 10..

Men hvorfor gjøre det vanskelig når du bare kan gange 74.3 med 0.657?

Max: lol
1000/74.3 ~ 13,45
Men får å finne prisen til 0.001kg(1gram!!!) så må du dele prisen på vekta.

74.3/1000 ~ 0.0743

Kapisj?
Kubjelle owns your soul!
Post Reply