Matte Tentamen 2011

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa

Post Reply
VetleS
Fibonacci
Fibonacci
Posts: 2
Joined: 30/05-2011 09:56

Jeg har matte tentamen i morgen, å jeg er veldig dårlig forberedt, jeg sliter med å huske de enkleste ting. Så jeg lurte på om jeg kunne få noe hjelp her.
Vi skal gå igjen mye regning med brøk, ligninger, Valuta, Prosent, konstruksjon av vinkler.
Det hadde vært veldig fint hvis noen kunne hjelpe meg :)
-Vetle
Dinithion
Hilbert
Hilbert
Posts: 1025
Joined: 17/01-2008 13:46

Det er vel kanskje litt sent å spørre om hjelp til så mye dagen før tentamen.

Når det er sagt, så kan jeg i det minste gi deg et råd til neste skoletrinn. Jobb jevnt gjennom hele året med matte. Matte er et modningsfag og det tar tid for å synke inn. Sitter du fast på en oppgave, ikke ta noen svarveier og ha riktig svar som mål. Ha heller målet å skjønne hva du gjør og hvorfor du gjør det slik.

Så etter sommerferien, logg på matematikk.net og bli fast inventar her. Da skal du nok se at det går bedre til neste tentamen ;)
Fry: Hey, professor. Which course do you teach?
Professor Hubert Farnsworth: Mathematics in quantum neutrino fields. I chose the name myself to scare away any students.
VetleS
Fibonacci
Fibonacci
Posts: 2
Joined: 30/05-2011 09:56

Takk for svaret, men jeg har jobbet jevnt gjennom hele året, jeg har bare litt konsetrasjon problemer når det kommer til tall. men jeg tror jeg gjorde det bra i dag. :)
-Vetle
Post Reply