forbedringsprivatist 1T

Her kan du stille spørsmål vedrørende problemer og oppgaver i matematikk for videregående skole og oppover på høyskolenivå. Alle som føler trangen er velkommen til å svare.

Moderators: Aleks855, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa, DennisChristensen, Emilga

Post Reply
shhhh

Hvor mye arbeid/lang tid bør man regne på å jobbe frem mot en privatisteksamen om målet er å forbedre 1T-karakteren fra 4 til 6? Kan legge til at jeg har hatt R1-matte (fikk 5), og nå holder på med R2 (håper det er en fordel....)
Gjes9

Det finnes nok ikke noe fasit svar på det. Det vil variere veldig fra person til person. I og med at du har hatt r1 med god karakter, skal du jo teknisk sett kunne hele 1t pensumet. Vil anbefale deg å jobbe deg igjennom samtlige tidligere eksamenssett i 1t. Hvis du får til alle disse tror jeg nok du klarer 6 i 1t uten særlige problemer. Kanskje repeter linjære funskjoner og andregradsfunksjoner samt trigonometri, da disse står temaene står ganske sentralt i 1t.
Post Reply