250 gram mandlar kostar 13 kr.
Kor mykje kostar 1 kg mandlar??
veit det e ei enkel oppgave, men kjem ikkje på kossen eg gjorde det:S
Kilopris!!!!!!! hjelp!!!!
Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa
Tusen takk, knut-erik:)Knut Erik wrote:Dersom 250 gram koster 13 kr, koster ett gram 13/250 = 0,052 kr
Vi vet at det er 1000 gram i et kg, altså ganger vi gram-prisen med 1000.
0,052 * 1000 = 52 kr
Kan du hjelpe meg med den oppgava der det står: renterekning elle nåke sånn, litt lengre nede på den lista med masse spørsmål? takk