Løsning del 1 utrinn Vår 20: Forskjell mellom sideversjoner

Fra Matematikk.net
Hopp til: navigasjon, søk
Ingen redigeringsforklaring
Linje 4: Linje 4:


==Oppgave 1==
==Oppgave 1==
Vi bruker "veien om en" og finner hva en liter koster:
21 : 5 = 4, 20 kr.
Tre liter koster da:
4,20 kr * 3 = 12,60 kr.
==Oppgave 2==
==Oppgave 2==
==Oppgave 3==
==Oppgave 3==

Sideversjonen fra 23. jan. 2021 kl. 04:46

oppgave del 1


Oppgave 1

Vi bruker "veien om en" og finner hva en liter koster:

21 : 5 = 4, 20 kr.

Tre liter koster da:

4,20 kr * 3 = 12,60 kr.

Oppgave 2

Oppgave 3

Oppgave 4

Oppgave 5

Oppgave 6

Oppgave 7

Oppgave 8

Oppgave 9

Oppgave 10

Oppgave 11

Oppgave 12

Oppgave 13

Oppgave 14

Oppgave 15

Oppgave 16

Oppgave 17

Oppgave 18

Oppgave 19

Oppgave 20