1908

Her kan du stille spørsmål om oppgaver i matematikk på ungdomsskole og barneskole nivå. Alle som føler at de kan bidra er velkommen til å svare.

Moderators: Vektormannen, espen180, Aleks855, Solar Plexsus, Gustav, Nebuchadnezzar, Janhaa

Post Reply
baby

hei! jeg lurte på om noen har gjort den eksamensoppg. fra 1908? kan dere skrive hele regnestykket!?!
på forhond takk! :D
Gjesten

Gidder ikke å skrive hele reknestykket her, men håper svarene kan hjelpe deg;D

1. Varene koster 73.82kr

2. Salgsprisen vert 8.94kr når han vil tjene 12%

3.a) Spannet kan romme 36 liter
b) Melken koster 5.76kr

Håper desse svarene er riktige, noen får rette dem om jeg har gjort feil! hehe...
sfsdf

Kan ikkje du skrive heile reknestykket dA?:P
Guest

Gjesten wrote:Gidder ikke å skrive hele reknestykket her, men håper svarene kan hjelpe deg;D

1. Varene koster 73.82kr

2. Salgsprisen vert 8.94kr når han vil tjene 12%

3.a) Spannet kan romme 36 liter
b) Melken koster 5.76kr

Håper desse svarene er riktige, noen får rette dem om jeg har gjort feil! hehe...
Tusen takk! det var de samme svarende som jeg fikk! 8-) :? :shock: :shock:
Post Reply